Vína

BÍLÁ VÍNA/WHITE WINES /12/


Veltlínské zelené, pozdní sběr, Vinařství Hrabal, ČR
Víno svěží zelenožluté barvy, ve vůni i chuti plné citrusových plodů, kořenitosti a pepře.
0,75l/300 Kč

Chardonnay, pozdní sběr, Vinařství Pelvins, ČR
Toto víno se projevuje zelenozlatou barvou, opojnou a silnou vůní tropického ovoce s medovými tóny a chutí plnou, harmonickou s projevy ovocnosti.
0,75l/300 Kč

Sauvignon, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Vyznačuje se světle žlutou barvou se zelenkavým nádechem,vůní přezrálých plodů angreštu, černého rybízu, broskví s podtóny květu černého bezu. V chuti je mohutný, plný a noblesní s mimořádnou harmonií kyselin a přírodního cukru. Je vhodné k mořským plodům, smaženým rybám či grilované drůbeži.
0,75l/400 Kč

Muškát Moravský, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Zelenožlutá barva, vůně výrazná, jemně kořenitá. Víno vyzrálo do vláčné plnosti a kulatosti. Vhodně doplňuje restovanou zeleninu, lehčí úpravy drůbežího, polévky a těstoviny. 
0,75l/400 Kč

Rulandské šedé, pozdní sběr, Vinařství Mikrosvín, ČR
Velmi elegantní vyzrálý Pinot s krásnými tóny kandovaného ovoce. Hodí se k širšímu výběru gastronomie.
0,75l/400 Kč

Rulandské bílé, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR
Plné excelentní víno z vyzrálých hroznů se světle žlutou barvou zelenkavými okraji. Vůně je výrazně ovocná s květinovým buketem a jemnými medovými tóny. V chuti dominují výrazné tóny tropického ovoce s harmonickým poměrem cukrů a kyselin. Doporučujeme podávat k pokrmům z drůbežího masa.
0,75l/400 Kč

Tramín červený, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR 
Silné víno s vyváženou harmonií chutí do sladkého kořene a  medu s příjemným zbytkovým cukrem a pikantní kyselinou. Vůně je velmi opojná, plná lučního kvítí a  rozkvetlých fialek, která přechází až do čajové růže. Barva je vypečeně zlatá.
0,75l/400 Kč

Ryzlink Rýnský, pozdní sběr/výběr z hroznů, Vinařství Liběchov, ČR
Barva vína je zlatavá a vůně je svěží, s meruňkovým džemem a minerálními tóny. Minerální slanost, spojená s chutí meruňky, jenž byla cítit v aroma, vás přivítala i při ochutnání. Víno vás bezpochyby osloví plnou chutí se svěží kyselinkou a meruňkovými tóny. 
toto víno i rozléváme     0,75l/345 Kč

Ryzlink Vlašský, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Není tajemství, že vinohrady z Pálavy mají vápenaté podloží. Toto víno je typický zástupce, jenž pochází z těchto vinohradů. Vůbec nemám pochyb, že naleznete ve vůni i chuti na počátku mandarinku či pomeranč doplněné hruškovým kompotem, jenž jsou kombinované s mineralitou a slaností. Tyto tóny budou následně přecházet do úžasné vůně sušené slámy a medu. V ústech budete mít minerální plnost, délku, ale hlavně šťavnatost. Právě pro tyto vlastnosti si toto víno zamilujete.
0,75l/400 Kč

Pálava, pozdní sběr, Vinařství Mikrosvín, ČR
Polosuché víno se zlato zelenkavou barvou. V chuti překvapí fragrancemi růží, litchi a kořenitým charakterem. Dobře doplňuje sýry, orientální kuchyni, ale i dezerty.
0,75l/500 Kč

Chardonnay, Belle Fleur, Francie
Příjemně vyvážené suché víno s charakterem banánu, jablka, zralého melounu a tropického ovoce. Excelentní jako aperitiv nebo k pastám, rybám, či ke kuřecímu masu. 
0,75l/300 Kč

Sauvignon, Paso del Sol, Chile
Vyznačuje se světle žlutou barvou se zelenkavým nádechem, vůní přezrálých plodů angreštu, černého rybízu, broskví s podtóny květu černého bezu.
0,75l/300 Kč

Chardonnay, Wineyard Reserve, Vinařství Terramater, Chile
Víno krásné zlatavé barvy. Velmi pitelné s chutí tropických ovocí, oříšků, broskví a s dlouhým krémovým dozvukem. Excelentní jako aperiti nebo k pastám, rybám či ke kuřecímu masu.
0,75l/400 Kč

Sancerre Blanc, AOC, Alain Gueneau, Francie
Úchvatné bílé víno se skvělým rybízovo-broskvovým aroma. Odrůda Sauvignon dává tomuto vínu příjemno lehkost, pitelnost a okouzlující aromatičnost.
0,75l/550 Kč

Chablis, Vinařství Philippe Bouchard, AOC, Francie
Víno z odrůdy Chardonnay. Chablis je nejslavnější bílé víno Francie. Toto víno se vyznačuje velmi krásnou ovocností, která přechází v chuť zralých oříšků a doplňuje krásně pitelnou minerálnost. Vhodně kombinuje rybí pokrmy, zeleninové saláty.
0,75l/750 Kč
 

ŠUMIVÁ VÍNA/SPARKLING WINES /12/


Bohemia Sekt Demi sec
Šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální receptury z vysoce kvalitních bílých vín nejlepších odrůd. 
0,75l/280 Kč

Bohemia Sekt Brut 
Vysoce ušlechtilé jakostní šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných nejjakostnějších vín bílých kultivarů révy vinné z jižní Moravy. Hlavní podíl v cuvée tvoří Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, menší podíl ostatních odrůd je výrobním tajemstvím vinařů  sklepmistrů a technologů. Výborně se hodí jako aperitiv.
0,75l/280 Kč

Bohemia Sekt Rose Demi sec
Víno lososově růžové barvy  vynikající svěží květnatou vůní a sametově jemnou sladkou chutí. Vyrobeno sekundárním kvašením francouzskou metodou charmat. Vhodné především k moučníkům a jiným sladkostem. 
0,75l/280 Kč


RŮŽOVÁ VÍNA /ROSÉ WINES /12/


Rulandské modré rosé, pozdní sběr, vinařství Mikrosvín, ČR 
Přátelská barva čerstvých malin. Vůně malin a červených jablek ve vás probudí příjemné zážitky. Chuť jahodového sorbetu příjemně vybízí k opětovnému sblížení s tímto vínem.
0,75l/400 Kč

Cabernet Sauvignon Shiraz, rose, Paso del Sol, vinařství Terramater, Chile
Svěží víno s jahodovou barvou. S chutí čerstvě vylisovaných lesních plodů. Excelentní jako aperitiv nebo k drůbeži, čínské či thajské kuchyni.
0,75l/300 Kč

Sancerre Rose AOC, vinařství Alain Gueneau, Francie
Růžové víno z odrůdy Pinot Noir, Víno velmi příjemně pitelné s jahodovo-malinovými tony a jogurtovou dochutí.
0,75l/550 Kč

 

ČERVENÁ VÍNA/RED WINES /12/

Rulandské Modré, pozdní sběr, vinařství Baloun, ČR
Víno tmavě rubínové barvy s velmi příjemným komplexním buketem vonícím po lesním ovoci a černém rybízu. Chuťová složka vína je velmi vyvážená s tóny černých lesních plodů s dochutí koření a skořice. Doporučujeme podávat ke steakům a hovězím pokrmům, taktéž ke zvěřině.
0,75l/400 Kč

Frankovka, pozdní sběr, vinařství Baloun, ČR
Víno se představuje rubínovou až purpurově červenou barvou s fialovými nádechy. Jeho vůně je výrazná, ovocná s kořenitými aromaty. Projevují se v ní tóny višní, červené papriky a peckovin. Chuť je teplá s kulatým tělem, jemnými kyselinami a následnou tříslovinou. Ovoce které jsme cítili ve vůni, přechází v chuti do tónů kompotu a marmelády. Hodí se podávat ke tmavým masům, zvěřině a výrazným kořenitým pokrmům.
0,75l/400 Kč

Neronet, pozdní sběr, vinařství Pelvins, ČR
Marmeládová vůně černého sladkého ovoce je v chuti doplněna jemné tóny papriček. Víno vyniká svou temnou červenou barvou a plností, která je typická pro Cabernety.                    
0,75l/300 Kč

Frankovka, pozdní sběr, Barrique vinařství Hrabal, ČR
Vůně a chuť je velmi ovocná s nádechem drobných lesních plodů a vyzrálé třešně ve snoubení s kořenitostí hořké mandle, které propůjčí vínu zajímavou pitelnost a vyváženou dochuť s jemnou tříslovinou.
0,75l/400  Kč

Zweigeltrebe, Barrique, vinařství Hrabal, ČR
Víno má rubínovou barvu, v buketu vyniká vyzrálé ovoce. Chuť je svěží, obsažná, s výraznějšími, ale sleželými tříslovinami. Vhodné ke kořenitější úpravě mas, ke zvěřině a sýrům se zelenou plísní.
0,75l/450 Kč

N.E.R., Coteaux Peluic, vinařství Hrabal, ČR
Víno N.E.R se vyznačuje robustností odrůdy Neronet a elegancí odrůdy Cabernet Maravia, které spolu vytvářejí ovocné víno jižního typu s perspektivou dlouhého zrání v láhvi. Vínu dominuje vůně i chuť černého ovoce, pepře a sladkého dřeva.
0,75l/580 Kč

Merlot, Paso del Sol, vinařství Terramater, Chile
Příjemně ovocný Merlot evokující chutě zralých višní a rybízu, které jsou doplněny příjemnou tříslovi- ností. Dobře se hodí k zeleninovým jídlům, pastám s rajčaty i ke grilovaným masům.
0,75l/300 Kč

Cabernet Sauvignon, Paso del Sol, vinařství Terramater, Chile
Příjemně pitelné víno s plnou chutí. Barva je temně rubínová, chuť ovocná s dlouhým, kouřovým koncem. Dobře doplňuje  grilovaná masa, hovězí, zvěřinu a pizzu.
0,75l/300 Kč

Merlot, Belle Fleur, Francie
Barva terracotty. Velmi komplexní víno s zemitým, živočišním a čokoládovým charakterem. 
0,75l/300 Kč

Cotes du Rhone, vinařství Phillipe Bouchard, AOC, Francie
Kvalitní víno z jižní Rhony. Víno velmi komplexní, kořenitého charakteru. Doplňují jí ji vůně papriky, pepře, čokolády. Víno je složeno z odrůd Grenache, Syrah, Cinsault, Mourvedre a Carignan. 
0,75l/400 Kč

Cabernet Sauvignon, Wineyard Reserve, vinařství Terramater, Chile
Velmi delikátní, vyrovnané a komplexní víno. Barva je temně granátová. V chuti je velmi bohaté s tóny rybízu, černých plodů a s akcenty kořenitosti. Velmi dobře kombinuje jídla z červených mas a zvěřiny. Také doporučujeme ke zralým sýrům.
0,75l/400 Kč

Merlot, Wineyard Reserve, vinařství Terramater, Chile
Příjemně ovocný Merlot evokující chutě zralých višní a rybízu, které jsou doplněny příjemnou třísloviností. Dobře se hodí k zeleninovým jídlům, pastám s rajčaty i ke grilovaným masům.
0,75l/400 Kč

Château Quancard Reserve, Bordeaux, Francie
Špičkové Bordeaux vyrobené z Merlotu a Cabernet Franc. Víno příjemně plné, díky převaze Merlotu jemně tříslovinovité.
0,75l/450 Kč

Sancerre Rouge AOC, vinařství Alain Gueneau, Francie
Červené víno vyrobené z odrůdy Pinot noir, stejně jako slavné vína z Burgundska. Toto víno má světlejší barvu, ale také neskutečnou hloubku a plnost doplněnou příjemnou tříslovinkou.
0,75l/550 Kč

Chateauneuf du Pape, vinařství Philippe Bouchard, Francie
Slavné víno z jižní Rhony. Víno velmi komplexní kořenitého charakteru. Doplňují jí ji vůně papriky, pepře, čokolády. Víno může být vyrobeno až z 13 odrůd.
0,75l/1100 Kč
 

 

 

Zelňačka s klobásou
/1,3,7/49Kč

Smažený karbanátek,
bramborová kaše, kyselá okurka
/1,3,7/145Kč

Penne cardinalle,
rajčata, mozzrella, pražené mandle, česnek, rukola
/1,3,7,8/149Kč

Cikánská hovězí pečeně,
rýže basmati
/1,7/159Kč

Rolované vepřové karé s modrým sýrem a anglickou slaninou,
pečené brambory s rozmarýnem a česnekem
/7/162Kč

Grilovaný tuňák žlutoploutvý,
na salátu z brambor grenaille, cherry rajčata, polníček, citrusová majonéza, sezam
/1,3,4,7,11/195Kč

Citrónový dort z mascarpone
poleva lemond curd
/1,3,7/95Kč

Punčový dort s mandlemi
/1,3,7,8/95Kč

Rekrabička za zálohu 80Kč.
Krabičky na jídlo 10Kč

PONDĚLÍ 30.1.2023