Vína

BÍLÁ VÍNA/WHITE WINES /12/

Veltlínské zelené, pozdní sběr, Vinařství Hrabal, ČR
Víno svěží zelenožluté barvy, ve vůni i chuti plné citrusových plodů, kořenitosti a pepře.
0,75l/400 Kč

Chardonnay, pozdní sběr, Vinařství Hrabal, ČR
Toto víno se projevuje zelenozlatou barvou, opojnou a silnou vůní tropického ovoce s medovými tóny a chutí plnou, harmonickou s projevy ovocnosti.
0,75l/400 Kč

Sauvignon, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Vyznačuje se světle žlutou barvou se zelenkavým nádechem,vůní přezrálých plodů angreštu, černého rybízu, broskví s podtóny květu černého bezu. V chuti je mohutný, plný a noblesní s mimořádnou harmonií kyselin a přírodního cukru. Je vhodné k mořským plodům, smaženým rybám či grilované drůbeži.
0,75l/500 Kč

Muškát Moravský, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Zelenožlutá barva, vůně výrazná, jemně kořenitá. Víno vyzrálo do vláčné plnosti a kulatosti. Vhodně doplňuje restovanou zeleninu, lehčí úpravy drůbežího, polévky a těstoviny. 
0,75l/500 Kč

Rulandské šedé, pozdní sběr, Vinařství Mikrosvín, ČR
Velmi elegantní vyzrálý Pinot s krásnými tóny kandovaného ovoce. Hodí se k širšímu výběru gastronomie.
0,75l/500 Kč

Rulandské bílé, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR
Plné excelentní víno z vyzrálých hroznů se světle žlutou barvou zelenkavými okraji. Vůně je výrazně ovocná s květinovým buketem a jemnými medovými tóny. V chuti dominují výrazné tóny tropického ovoce s harmonickým poměrem cukrů a kyselin. Doporučujeme podávat k pokrmům z drůbežího masa.
0,75l/500 Kč

Tramín červený, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR 
Silné víno s vyváženou harmonií chutí do sladkého kořene a  medu s příjemným zbytkovým cukrem a pikantní kyselinou. Vůně je velmi opojná, plná lučního kvítí a  rozkvetlých fialek, která přechází až do čajové růže. Barva je vypečeně zlatá.
0,75l/500 Kč

Ryzlink Rýnský, pozdní sběr/výběr z hroznů, Vinařství Liběchov, ČR
Barva vína je zlatavá a vůně je svěží, s meruňkovým džemem a minerálními tóny. Minerální slanost, spojená s chutí meruňky, jenž byla cítit v aroma, vás přivítala i při ochutnání. Víno vás bezpochyby osloví plnou chutí se svěží kyselinkou a meruňkovými tóny. 
toto víno i rozléváme     0,75l/375 Kč

Ryzlink Vlašský, pozdní sběr, Flower Line, Vinařství Mikrosvín, ČR
Není tajemství, že vinohrady z Pálavy mají vápenaté podloží. Toto víno je typický zástupce, jenž pochází z těchto vinohradů. Vůbec nemám pochyb, že naleznete ve vůni i chuti na počátku mandarinku či pomeranč doplněné hruškovým kompotem, jenž jsou kombinované s mineralitou a slaností. Tyto tóny budou následně přecházet do úžasné vůně sušené slámy a medu. V ústech budete mít minerální plnost, délku, ale hlavně šťavnatost. Právě pro tyto vlastnosti si toto víno zamilujete.
0,75l/500 Kč

Pálava, pozdní sběr, Vinařství Hrabal, ČR
Polosuché víno se zlato zelenkavou barvou. V chuti překvapí fragrancemi růží, litchi a kořenitým charakterem. Dobře doplňuje sýry, orientální kuchyni, ale i dezerty.
0,75l/600 Kč

Chardonnay, Belle Fleur, Francie
Příjemně vyvážené suché víno s charakterem banánu, jablka, zralého melounu a tropického ovoce. Excelentní jako aperitiv nebo k pastám, rybám, či ke kuřecímu masu. 
0,75l/400 Kč

Sauvignon, Paso del Sol, Chile
Vyznačuje se světle žlutou barvou se zelenkavým nádechem, vůní přezrálých plodů angreštu, černého rybízu, broskví s podtóny květu černého bezu.
0,75l/400 Kč

Chardonnay, Wineyard Reserve, Vinařství Terramater, Chile
Víno krásné zlatavé barvy. Velmi pitelné s chutí tropických ovocí, oříšků, broskví a s dlouhým krémovým dozvukem. Excelentní jako aperiti nebo k pastám, rybám či ke kuřecímu masu.
0,75l/500 Kč

Sancerre Blanc, AOC, Alain Gueneau, Francie
Úchvatné bílé víno se skvělým rybízovo-broskvovým aroma. Odrůda Sauvignon dává tomuto vínu příjemno lehkost, pitelnost a okouzlující aromatičnost.
0,75l/650 Kč

Chablis, Vinařství Philippe Bouchard, AOC, Francie
Víno z odrůdy Chardonnay. Chablis je nejslavnější bílé víno Francie. Toto víno se vyznačuje velmi krásnou ovocností, která přechází v chuť zralých oříšků a doplňuje krásně pitelnou minerálnost. Vhodně kombinuje rybí pokrmy, zeleninové saláty.
0,75l/950 Kč


ŠUMIVÁ VÍNA/SPARKLING WINES /12/

Bohemia Sekt Demi sec
Šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální receptury z vysoce kvalitních bílých vín nejlepších odrůd. 
0,75l/310 Kč

Bohemia Sekt Brut 
Vysoce ušlechtilé jakostní šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných nejjakostnějších vín bílých kultivarů révy vinné z jižní Moravy. Hlavní podíl v cuvée tvoří Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, menší podíl ostatních odrůd je výrobním tajemstvím vinařů  sklepmistrů a technologů. Výborně se hodí jako aperitiv.
0,75l/310 Kč

Bohemia Sekt Rose Demi sec
Víno lososově růžové barvy  vynikající svěží květnatou vůní a sametově jemnou sladkou chutí. Vyrobeno sekundárním kvašením francouzskou metodou charmat. Vhodné především k moučníkům a jiným sladkostem. 
0,75l/310 Kč


RŮŽOVÁ VÍNA/ROSÉ WINES /12/

Rulandské modré rosé, pozdní sběr, Vinařství Mikrosvín, ČR 
Přátelská barva čerstvých malin. Vůně malin a červených jablek ve vás probudí příjemné zážitky. Chuť jahodového sorbetu příjemně vybízí k opětovnému sblížení s tímto vínem.
0,75l/500 Kč

Cabernet Sauvignon Shiraz, rose, Paso del Sol, Vinařství Terramater, Chile
Svěží víno s jahodovou barvou. S chutí čerstvě vylisovaných lesních plodů. Excelentní jako aperitiv nebo k drůbeži, čínské či thajské kuchyni.
0,75l/400 Kč

Sancerre Rose AOC, Vinařství Alain Gueneau, Francie
Růžové víno z odrůdy Pinot Noir, Víno velmi příjemně pitelné s jahodovo-malinovými tony a jogurtovou dochutí.
0,75l/650 Kč


ČERVENÁ VÍNA/RED WINES /12/

Rulandské Modré, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR
Víno tmavě rubínové barvy s velmi příjemným komplexním buketem vonícím po lesním ovoci a černém rybízu. Chuťová složka vína je velmi vyvážená s tóny černých lesních plodů s dochutí koření a skořice. Doporučujeme podávat ke steakům a hovězím pokrmům, taktéž ke zvěřině.
0,75l/500 Kč

Frankovka, pozdní sběr, Vinařství Baloun, ČR
Víno se představuje rubínovou až purpurově červenou barvou s fialovými nádechy. Jeho vůně je výrazná, ovocná s kořenitými aromaty. Projevují se v ní tóny višní, červené papriky a peckovin. Chuť je teplá s kulatým tělem, jemnými kyselinami a následnou tříslovinou. Ovoce které jsme cítili ve vůni, přechází v chuti do tónů kompotu a marmelády. Hodí se podávat ke tmavým masům, zvěřině a výrazným kořenitým pokrmům.
0,75l/500 Kč

Frankovka, pozdní sběr, Barrique Vinařství Hrabal, ČR
Vůně a chuť je velmi ovocná s nádechem drobných lesních plodů a vyzrálé třešně ve snoubení s kořenitostí hořké mandle, které propůjčí vínu zajímavou pitelnost a vyváženou dochuť s jemnou tříslovinou.
0,75l/500 Kč

Zweigeltrebe, Barrique, Vinařství Hrabal, ČR
Víno má rubínovou barvu, v buketu vyniká vyzrálé ovoce. Chuť je svěží, obsažná, s výraznějšími, ale sleželými tříslovinami. Vhodné ke kořenitější úpravě mas, ke zvěřině a sýrům se zelenou plísní.
0,75l/550 Kč

Neronet, pozdní sběr, Vinařství Hrabal, ČR
Marmeládová vůně černého sladkého ovoce je v chuti doplněna jemné tóny papriček. Víno vyniká svou temnou červenou barvou a plností, která je typická pro Cabernety.                    
0,75l/600 Kč

Merlot, Wineyard Reserve, Vinařství Terramater, Chile
Příjemně ovocný Merlot evokující chutě zralých višní a rybízu, které jsou doplněny příjemnou třísloviností. Dobře se hodí k zeleninovým jídlům, pastám s rajčaty i ke grilovaným masům.
0,75l/500 Kč

Château Quancard Reserve, Bordeaux, Francie
Špičkové Bordeaux vyrobené z Merlotu a Cabernet Franc. Víno příjemně plné, díky převaze Merlotu jemně tříslovinovité.
0,75l/550 Kč

Sancerre Rouge AOC, Vinařství Alain Gueneau, Francie
Červené víno vyrobené z odrůdy Pinot noir, stejně jako slavné vína z Burgundska. Toto víno má světlejší barvu, ale také neskutečnou hloubku a plnost doplněnou příjemnou tříslovinkou.
0,75l/650 Kč

Chateauneuf du Pape, Vinařství Philippe Bouchard, Francie
Slavné víno z´jižní Rhony. Víno velmi komplexní kořenitého charakteru. Doplňují jí ji vůně papriky, pepře, čokolády. Víno může být vyrobeno až z 13 odrůd.
0,75l/1600 Kč
 

 

 

SOBOTA 20.7.2024 - NEDĚLE 21.7.2024

Cuketovo-bazalkový krém,
parmazán
/7/59Kč
........................................................

Smažené olomoucké tvarůžky,
petrželové brambory, tatarská omáčka
/1,3,7/159Kč

Máslové krůtí karbanátky,
bramborová kaše
/3,7/162Kč

Vepřová krkovice na medu,
šťouchané brambory s cibulkou
/6,7/172Kč

Vepřové karé se sušeným ovovcem, 
šťouchané brambory s cibulkou
/7/175Kč

Mix mořských ryb,
arborio rizoto se zeleninou
/4,7,12/179Kč

........................................................

Raffaello dortík
/1,3,7,8/105Kč

Pavlova dortík s lesním ovocem,
šlehané mascarpone
/3,7/105Kč

Citrónový cheesecake s lemond curd krémem
/1,3,7/105Kč

Krabička s sebou 10Kč
Rekrabička za zálohu 80Kč